OHP

Czas decyzji

Czas wysiłku egzaminacyjnego uczniów klas ósmych dobiegł końca, zatem przyszedł czas na decyzje o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Wybór ten dla ósmoklasistów stanowi jeden z pierwszych ważnych kroków, który należy dokonać w sposób świadomy. 31 maja gościł w naszej szkole doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Siedlcach, aby wesprzeć uczniów niebawem kończący szkołę podstawową w sprecyzowaniu dalszych decyzji edukacyjno- zawodowych. Prowadząca omówiła czynniki trafnego wyboru szkoły i zawodu. Udzieliła ważnych wskazówek dotyczących samopoznania, źródeł informacji o nas samych. Doradczyni zawodowa przedstawiła jak i gdzie szukać danych o zawodach. Zachęcała, aby dowiedzieć się jak najwięcej o wybranej szkole oraz zawodzie. Podzieliła się wiedzą i doświadczeniem, które będą pomocne w świadomym podejmowaniu decyzji. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali informatory związane z planowaniem kariery edukacyjno- zawodowej.