Resized_20220606_125159

Wycieczka klas drugich

Drugoklasiści na wycieczce.

6 czerwca drugoklasiści wyjechali na wycieczkę. W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach obejrzeli  zabawny, rozśpiewany, pełny  przygód spektakl o Dobrym Doktorze Nieboli, który nie cofnął się przed niczym i pokonał  każde zagrożenie, żeby uratować chore zwierzęta. Po spektaklu dzieci miały możliwość wykazania się wiedzą rozwiązując zagadki o zwierzętach, naśladując ich odgłosy oraz śpiewając z aktorami. Kilka następnych godzin drugoklasiści spędzili zdrowo i aktywnie w Centrum sportowo-rekreacyjnym Kraina Przygód w Starych Iganiach. Była nauka, zabawa i integracja w trakcie jazdy quadem, zjazdu na linie, strzelania z klasycznego łuku, współzawodnictwa w trakcie dojenia krowy, na polu do minigolfa, na palcu zabaw oraz w trakcie wspólnego posiłku. Wykwalifikowani instruktorzy zadbali o każdy szczegół aktywnego pobytu w Siedleckiej Krainie Przygód oraz o dobry humor dzieci.  W Muzeum Regionalnym w Siedlcach uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Legendy i baśnie Mazowsza i Podlasia”. Poznali legendy, baśnie i anegdoty związane z historią regionu, m.in. o siedleckim Jacku, cudownym źródełku w Budzieszynie pod Mokobodami, Żółtej Damie na zamku w Liwie czy o zaczarowanym zwierciadle mistrza Twardowskiego w Węgrowie.

W trakcie wycieczki nad bezpieczeństwem dzieci czuwały Panie: Agnieszka Araźna, Małgorzata Chmielewska, Urszula Wysokińska, Mariola Wiącek, Ewa Magdziarz, s. Joanna Banasiak.