IMG_20230531_122729758_HDR

Wizyta w OSP

Dnia 31 maja uczniowie klasy 6a pod opieką p. Agaty Anielak, p. Beaty Osiak oraz p. Justyny Czyżkowskiej odwiedzili muzeum poświęcone Tradycji i Historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennicy. Kustosz muzeum, Pan Leszek Dąbrowski, który z wielkim oddaniem piastuje swoją funkcję, opowiedział dzieciom historię pożarnictwa. Uczniowie mieli okazję posłuchać o tradycjach związanych z OSP, mogli podziwiać eksponaty, które przetrwały do dziś: sztandary, dawne mundury, sprzęt strażacki, dokumenty oraz pamiątki, puchary z zawodów strażackich, w których dumnie uczestniczyli sienniccy strażacy. Kustosz muzeum opowiedział o tym, jak wyglądała praca strażaków dawniej. Przedstawił też wymagania dla kandydatów, którzy chcieliby zostać pogromcą ognia i wybawicielem ludzi. To była piękna lekcja historii.