370225880_3761209054156433_3562740153714007064_n

Spotkanie z Ewą Chotomską

We wtorek 21 listopada 2023r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej placówce Panią Ewę Chotomską, autorkę książek oraz tekstów piosenek dla dzieci, a także scenarzystkę popularnych programów telewizyjnych, czy w końcu kierowniczkę słynnego dziecięcego zespołu Fasolki. Czyli człowiek orkiestra. Pani Ewa poprowadziła dla naszej grupy przedszkolnej spotkanie autorskie ( fundusze uzyskane z programu NPRC). Dzieci mogły posłuchać jej największych przebojów t.j. „Mydło lubi zabawę” czy „Myj zęby”. Pani Chotomska opowiedziała dzieciom swoje wspomnienia z pracy w telewizji, kiedy była słynną Ciotką Klotką. Oczywiście milusińscy mieli okazję zapoznać się z fragmentami książek oraz wierszy Pani Ewy oraz jej słynnej mamy, p. Wandy Chotomskiej. Nasz gość bawił naszą młodą publikę nie tylko słowem, ale również nie zabrakło elementów zabawy ruchowej. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zintegrowali się tworząc wielkie koło, a w tle wybrzmiewał głośny przebój Pani Chotomskiej „Fantazja”. Młodzi czytelnicy mogli też zakupić książeczki naszego gościa.
Ja jestem Pan Tik Tak … Odliczamy czas do następnego spotkania z kulturą.