Wybory parlamentarne klas IV-VIII PSP im. H. Sienkiewicza w Siennicy budynek na ul. Mińskiej

Młodzi głosują

„Młodzi głosują”
10 października 2023r., każdy uczeń z klas 4 – 8 z Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siennicy, będzie mógł wziąć udział w szkolnych „Wyborach Parlamentarnych”.
Celem akcji „Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez: umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze – w tej edycji w symulacji wyborów parlamentarnych oraz dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów, zachęta do poznania programów wyborczych, różnych opcji politycznych.