382864528_1692129424638562_7908177088771279981_n

Wycieczka do Warszawy

Pod koniec września klasy II i III wybrały się na wycieczkę do Warszawy.
Piękna pogoda dopisywała, więc uczniowie udali się na krótki spacer po warszawskiej starówce. Głównym celem było jednak Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, w którym mogliśmy zobaczyć ponad 150 w pełni wyposażonych klasycznych domów lalek, a także sklepów, szkół, szpitali oraz innych obiektów. Wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach i wywarło na nas ogromne wrażenie. Dziękujemy p. Dyrektor oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy za zgłoszenie nas do Programu edukacyjnego „Z Klasą w Muzeum”, w ramach którego mogliśmy odwiedzić to niesamowite muzeum i uczestniczyć w lekcji muzealnej.
Nie był to jednak koniec wycieczki. Dzieci z klas IIa i IIc wybrały się następnie do ZOO, gdzie miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta, m.in. słonia, lwa, zebry, małpki, żyrafy. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcja przyrody.
Dzieci z klas IIb i IIIa odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, w którym czekało wiele naukowych atrakcji. Dźwięki, światła, kolory… Uczniowie eksperymentowali i przeprowadzali doświadczenia, angażując przy tym wszystkie swoje zmysły i zdobywając nową wiedzę.
Uczniowie z klasy IIIb i IIIc wybrali się do Teatru Lalka. Obejrzeli spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Ogromne wrażenie na dzieciach wywarła sceneria oraz lalki. Muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało.
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.