1(3)

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek za nami!
12 stycznia od rana w naszej szkole słychać było najpiękniejsze kolędy i pastorałki wyśpiewane przez dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. W konkursie wzięły udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Żakowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Absolwentów Siennickich Szkół Pedagogicznych w Nowej Pogorzeli, z Niepublicznego Przedszkola Akademia Smyka w Siennicy i Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siennicy.
Dwudziestu uczestników wystąpiło przed publicznością oraz komisją konkursową, w której skład wchodzili: Pani Sekretarz Ksenia Wąsowska, Wójt Gminy Siennica Stanisław Duszczyk oraz ksiądz Piotr Domański. Występy oceniano pod kątem doboru repertuaru, interpretacji utworu, poczucia rytmu, dykcji oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-3 i klasy 4-8 szkół podstawowych.
Kategoria dzieci w wieku przedszkolnym:
1 miejsce – Matylda Szczurowska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy)
2 miejsce – Zofia Kot (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie)
3 miejsce – Zuzanna Kowalik (Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy)
Kategoria klas I-III:
1 miejsce – Amelia Gałązka (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie)
2 miejsce – Oliwia Małecka (Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy)
3 miejsce – Rozalia Broda (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie)
Kategoria klas IV-VIII:
1 miejsce – Amelia Frelek (Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy)
2 miejsce – Lena Kurowska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy)
3 miejsce – Bartosz Piętka (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Żakowie)
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nagrody dla młodych artystów zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz przez Wójta Gminy Siennica, który objął konkurs swoim patronatem. Sponsorami wydarzenia byli również: Sklep Kulfon, Sklep Biedronka, SuperSklep, Sklep Topaz oraz Zakład Cukierniczy Wista. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.