DZIEŃ

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Ten szczególny czas kojarzony jest z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami za miłość, wsparcie i troskę. To czas, gdy możemy docenić każdy dzień spędzony razem, tworząc niezapomniane wspomnienia.
Uczniowie klasy VIc podczas zajęć z pedagogiem rozmawiali na temat szacunku do osób starszych, jednej z wartości moralnych, która na mapie życiowych mądrości zajmuje ważne miejsce. Jest bowiem niezaprzeczalnym źródłem przyjaźni, miłości, odpowiedzialności, tolerancji, sprawiedliwości, szczerości i prawdy.
Nie zapominajmy o tych wyjątkowych osobach, które są źródłem wiedzy o przodkach, przekaźnikami ważnych wartości, tradycji i zwyczajów. Celebrujmy ich obecność w naszym życiu, nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok.