IMG_20231129_105137

CIEKAWE LEKCJE…

29 listopada uczniów klasy I a odwiedziła Pani doktor Izabella Soszyńska, mama Małgosi. Uczniowie mieli możliwość poznania pracy lekarza pediatry. Pani doktor zaprezentowała sposób osłuchiwania stetoskopem, pokazała sposób pomiaru ciśnienia, saturacji krwi oraz tętna, badania ucha. W ramach kształtowania właściwych nawyków żywieniowych, Pani doktor przypomniała dzieciom podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Zwróciła uwagę na spożywanie śniadania przed wyjściem do szkoły, mycie rak przed posiłkiem oraz aktywność ruchową bez względu na porę roku. Wiedzę zdobytą w trakcie spotkania uczniowie wykorzystali w trakcie samodzielnych prób posługiwania się lekarskimi przyrządami. Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowe naklejki Dzielny Pacjent. Pani doktor, dziękujemy za ciekawe zajęcia, cierpliwość i uśmiech.