IMG_20230111_104238

Ciekawe lekcje

CIEKAWOŚĆ SIĘ MNOŻY!

Od października 2022 r., razem z „Natalką i Antkiem” uczniowie klasy III c odkrywają, jakie tajemnice skrywa „królowa nauk”! Uczniowie odkryli, że matematyka kryje się praktycznie w każdej życiowej czynności, od spacerów po najbliższej okolicy, po projektowanie i szycie ubrań, czy pakowanie prezentów i słuchanie muzyki. Przekonali się, że liczenie, dodawanie i mnożenie nie musi być trudne. Zrozumieli, co łączy świat nut i liczb, że  matematykę można odnaleźć w elementach związanych z projektowaniem i szyciem, a obdarowywanie się sprawia innym przyjemność. Poznali zawód krawca, muzyka i kompozytora. Utrwalili zasady ruchu drogowego i wartości rytmiczne nut, słuchali utworów skomponowanych przez klasyków.

W trakcie realizacji projektu edukacyjnego Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki wykorzystywano materiały audiowizualne, oglądano filmy, słuchano muzyki. Uczniowie, pracując indywidualnie, współpracując w parach i grupach, wykonywali zadania zgodnie ze swoimi możliwościami. Kolejna relacja z czasu spędzonego z „Natalką i Antkiem” już wkrótce…