IMG_20220324_160950

Wycieczka klasy 5a

Wiosenna wycieczka do Warszawy klasy 5a

23.03.2022r. w rześki  poranek uczniowie klasy 5a pod opieką p. Beata Osiak i p. Justyny Czyżkowskiej udali się do Warszawy. Stolica przywitała nas słońcem i wiosennym ciepłem.

Spacer po Starym Mieście zakończyliśmy w Muzeum Warszawy lekcją tematyczną „ Siedem wieków w Warszawie”.  Dzięki wystawie głównej poznaliśmy ważne momenty historii Warszawy i życie codzienne jej mieszkańców. Samodzielnie wykonaliśmy plan miasta, na którym nie zabrakło ważnych i niezbędnych obiektów. Później poznaliśmy różne zawody. Dowiedzieliśmy się, co robił rusznikarz, bednarz, płatnerz, brązownik, medalier, kaletnik. Ogromne wrażenie wywarła na nas makieta stolicy. Z lotu ptaka podziwialiśmy rozległość miasta, różnorodność budynków i rozmieszczenie ulic, placów oraz ważnych obiektów. Wystawa portretów przeniosła nas w odległą przeszłość – poznaliśmy władców, dla których Warszawa była ukochanym miastem. Końcowe zadanie  – puzzle – unaoczniły nam podział stolicy na dzielnice.

Później udaliśmy się do kina. To była niezapomniana lekcja wychowawcza. Obejrzeliśmy film pt. „ Za duży na bajki”. Pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie i pokazuje, że dzieci mają moc. Jeden film, a tyle życiowych tematów: wartość przyjaźń, potrzeba miłości, choroba w rodzinie, tajemnice z przeszłości, uzależnienie od gier, wiara w sukces, spełnianie marzeń, pozytywne myślenie i ogromna dawka humoru.

To był udany wyjazd, składający się z następujących lekcji: wychowanie fizyczne, historia, technika, doradztwo zawodowe,  geografia, zajęcia z wychowawcą Czekamy na następne lekcje poza szkołą.