20221018_104502

Wycieczka do Woli Okrzejskiej

Klasy VIII w Woli Okrzejskiej

Wyjątkowo słonecznego dnia 18 października 2022 roku  odbyła się wycieczka do Woli Okrzejskiej uczniów klas ósmych pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Michalczyk, Marka Dawida, pani wicedyrektor Anny Rutkowskiej-Stadnik i pani Agaty Anielak. Rozpoczęło ją zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych wystaw, które pozwoliły zwiedzającym poznać szczegóły z życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Natomiast znajdujące się tam eksponaty wzbudziły w zwiedzających ogromne zaciekawienie, a Pani Przewodnik interesująco nam o nich opowiadała.
           W programie wycieczki znalazł się także miejscowy cmentarz, na którym znajduje się grób ukochanej matki naszego Patrona. W końcu nadszedł czas na najbardziej oczekiwany punkt wyjazdu –  Kopiec Henryka Sienkiewicza, gdzie dowiedzieliśmy się, kto przyczynił się
do jego powstania. Ósmoklasiści mieli tu też możliwość obejrzenia przez lunetę okolicy miejsca jego urodzenia.

I tak nadszedł czas powrotu. Wolę Okrzejską uczniowie opuścili bogatsi o informacje dotyczące Patrona  Szkoły i zaopatrzeni w nowe doświadczenia.