Wizyta klasy ósmej w UG i BP

Uczniowie klasy VIIIc z wizytą w Urzędzie Gminy w Siennicy

Uczniowie klasy VIIIc Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennicy wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Michalczyk i panią Agatą Anielak 21 września 2022 roku odwiedzili Urząd Gminy w Siennicy. Celem wizyty było spotkanie z panem wójtem Stanisławem Duszczykiem oraz panią sekretarz Ksenią Wąsowską, którzy  zapoznali młodzież ze strukturą organizacyjną Urzędu Gminy oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny. Uczniowie zostali zapoznani z zakresem obowiązków pracowników na poszczególnych stanowiskach służbowych, a także procedurą wydawania dowodów osobistych i  nadawania numeru PESEL.  Zapoznali się także z drukami urzędowymi. Na zakończenie Pan Wójt bardzo chętnie odpowiadał na pytania ósmoklasistów. Spotkanie odbywało się w bardzo miłej atmosferze.

Następnie uczniowie udali się do Biblioteki Gminnej, która mieści się w budynku Urzędu Gminy. Młodzież przywitała pani dyrektor Elżbieta Jurkowska wraz z panią  Iwoną Rosochacką – Wójcik. Panie zaznajomiły uczniów z księgozbiorem i pokazały, jak z niego korzystać. Pani Dyrektor ciekawie opowiadała o bibliotecznych projektach i gorąco zachęcała uczniów do udziału w nich i do częstszych wizyt w placówce. Było to bardzo interesujące doświadczenie.