Witaj, Majowa Rocznico…

DSCN5867 20026 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel pod hasłem „Witaj,  Majowa Rocznico, pamiętamy Trzeci Maju” w wykonaniu klas szóstych pod kierunkiem p. A. Suskiej, p. B. Osiak i p. T. Beredy.

Podczas apelu przypomniano ważne wydarzenia, które zapisały się na kartach historii oraz w sercach i pamięci Polaków. 1 maja to Międzynarodowy Dzień Pracy, który obchodzony jest nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Od 2004 roku 2go maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wtedy to szczególnie mocno akcentowane jest przywiązanie do naszych narodowych, biało – czerwonych kolorów. Uczniowie zaprezentowali „taniec flagi” do muzyki grupy Republika „Nie pytaj o Polskę”.

3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Ta ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w roku 1791 była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Wydarzenia te zostały zobrazowane przez uczniów za pomocą odgrywanych scenek, recytowanych wierszy i odśpiewanych piosenek.

Święta majowe powinny każdego uczyć patriotyzmu i postawy obywatelskiej.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.