image_6483441(48)

Pięciolatki w bibliotece

08.05.2023r. 5-latki z oddziałów przedszkolnych udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy na spotkanie autorskie z panią Anielą Cholewińską-Szkolik, autorką wielu książek dla dzieci, w tym popularnej serii „Misia i jej mali pacjenci”. Pani Aniela w ciekawy sposób opowiedziała różne historie powstawania swoich książek oraz z wielką życzliwością i cierpliwością odpowiadała na liczne pytania aktywnych czytelników. Dzieci poznały przygody bajkowych zwierzątek, które miały różne problemy zdrowotne. Zadaniem dzieci było ustalenie co mogło im się stać i w jaki sposób można im pomóc. Dodatkową atrakcją spotkania była maskotka pieska, bohatera cyklu książek o Popiku. Na koniec Pani Aniela przygotowała dla dzieci warsztaty, podczas których mogły dowiedzieć się jakie przedmioty znajdują się w apteczce lekarskiej i do czego służą.

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za zaproszenie oraz Pani Anieli Cholewińskiej-Szkolik za ciekawe, edukacyjne spotkanie autorskie.