IMG_20221104_150604864

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód, ich bohaterowie często stają się przyjaciółmi dzieci, przez wiele lat towarzysząc kolejnym pokoleniom. Bajkowe postacie – zarówno filmowe, jak i książkowe – w dniu 5 listopada obchodziły po raz kolejny swoje międzynarodowe święto, ustanowione dla uczczenia dokonań Walta Disneya – twórcy kultowych animacji, który przyszedł na świat właśnie 5 listopada 1901 roku.

W dniach 2-4 listopada uczniowie klas V-VII podczas pobytu w świetlicy szkolnej aktywnie uczestniczyli w quizach i zagadkach dotyczących postaci z bajek. Przypomnieli sobie bajkowych bohaterów znanych z książek i ekranów oraz rozpoznawali ścieżki dźwiękowe do tych produkcji. Zobaczyli postacie znane zarówno z nowych produkcji (np. Ryder, Elsa i Anna) jak i starszych bajek (Bolek i Lolek, Reksio). Ten tydzień był okazją do przypomnienia sobie ponadczasowych bajek i ich ulubionych bohaterów. Bajki wywołały wiele miłych wspomnień. Zabawa była świetna!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. 4 listopada uczniowie pod opieką pani Agaty Anielak wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy. Pani bibliotekarka przypomniała zasady korzystania z biblioteki, omówiła najchętniej wypożyczane bajki i zachęcała do wypożyczania książek z biblioteki.