F74EF9F2-43DD-499D-B93A-5AB643D3112B

Każdy inny – wszyscy równi

Zakończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno- Społecznego „Każdy inny- wszyscy równi”.
Zajęcia projektowe podczas których uczniowie klas VI zdobywali wiedzę na temat różnych rodzajów niepełnosprawności odbywały się przez cały rok szkolny. Zagadnienia jakie omawialiśmy to:
– niedosłuch, w ramach zajęć spotkanie z tłumaczem języka migowego
– afazja rozwojowa
– mózgowe porażenie dziecięce, w ramach zajęć akcja „na zielono dla osób z MPD”
– dysleksja
– wady wzroku, w ramach zajęć spotkanie z osobą niewidomą i psem przewodnikiem
– padaczka, w ramach zajęć spotkanie z ratownikami medycznymi
– Zespół Downa, w ramach zajęć konkurs „Skarpetkowa pacynka” oraz akcja „Skarpetki nie do pary”
– Autyzm, w ramach zajęć konkurs „Pomaluj świat na niebiesko” oraz akcja „Zaświecić na niebiesko”
– test wiedzy o niepelnosprawnościach Kahoot!

Projekt prowadzony przez p. Martę Chomiczewską oraz p. Justynę Czyżkowską miał na celu:
• uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób z niepelnosprawnoscią;
• rozwijanie empatii oraz tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
• likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepelnosprawnoscią;
• przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

WSZYSCY BĄDŹMY TOLERANCYJNI

Zachęcam do obejrzenia krótkometrażowego filmu: