uczynków..dzień-dobrych-

Dzień Dobrych Uczynków

19 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych  i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Tego dnia uczniowie klas V- VIII mieli możliwość zakręcenia kołem dobrych uczynków i wylosowania wyzwania do realizacji. Wśród miłych uczynków, które możemy ofiarować innym znalazły się: podarowanie komuś serca z papieru, szczere podziękowanie komuś za wszystko co robi, życzenie komuś spotkanemu na ulicy „Miłego dnia”. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały zaangażowane wolontariuszki- uczennice klas VIII.

Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi, że ktoś poczuje się lepiej. Nie muszą to być wielkie rzeczy, mogą to być proste gesty, np. uśmiechnięcie się do kogoś smutnego, zapytanie sąsiada o samopoczucie, czy zerwanie polnych kwiatków dla mamy.