Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/20

Koniec roku szkolnego 2019/20 to nietypowy czas. Obecnie wszyscy żyjemy w czasie pandemii, co wymaga od nas przystosowania się do zupełnie nowych zasad. Za nami dziesięć miesięcy nauki, a w tym kilka miesięcy pracy zdalnej. Był to trudny czas, podczas którego wszyscy musieliśmy się odnaleźć w nowej  rzeczywistości. Zarówno nauczyciele, uczniowie jak i rodzice dołożyli wszelkich starań, aby nauka na odległość  przyniosła dobre efekty. Dzisiaj nadszedł już czas podsumowań i początek zasłużonych wakacji.

26 czerwca o godz. 9. 00 na hali sportowej odbyła się kameralna uroczystość pożegnania klas ósmych, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. W trakcie uroczystości pani dyrektor Małgorzata Kobylińska podsumowała lata edukacji naszych absolwentów, akcentując ich sukcesy i pracę na rzecz szkoły. Potem przekazano sztandar szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Wręczono także nagrody za konkursy, osiągnięcia sportowe oraz pracę w Samorządzie Uczniowskim. Następnie pani dyrektor wręczyła stypendia wójta wyróżnionym absolwentom. Później wychowawczynie klas ósmych oraz pani dyrektor rozdały świadectwa oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Nie zabrakło także części artystycznej. Usłyszeliśmy piękne i mądre teksty literackie traktujące o życiu. Była to istna skarbnica wskazówek i porad egzystencjalnych. Na koniec uroczystości były podziękowania od przewodniczących Rady Rodziców za trud włożony przez nauczycieli w edukację uczniów.

Uczniowie klas młodszych mieli krótkie spotkania z wychowawcami o wyznaczonej godzinie, gdzie wręczono im świadectwa. W związku z tym ,iż pogoda dopisała spotkania odbyły się na zewnątrz i z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.