„Z Borsukiem bezpieczniej” – spotkanie z policją

5 grudnia 2018 roku nasi najmłodsi wychowankowie z grup przedszkolnych, zerówek oraz klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym z policją w ramach akcji
„Z Borsukiem bezpieczniej”. Spotkanie poprowadziły dwie pani sierżant: pani Dominika Witek
z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz maskotka warszawskiej policji  – sierżant Borsuk.

Podczas spotkania panie policjantki omówiły z dziećmi takie tematy, jak:

–          zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

–          kontakt z osobą obcą na ulicy czy placu zabaw oraz w domu podczas nieobecności osoby dorosłej,

–          numer alarmowy 112 – jak zapamiętać i jak z niego korzystać,

–          właściwe zachowanie, gdy dziecko się zgubiło,

–          oswojenie z mundurem policyjnym i przybliżenie dzieciom pracy Policji.

Okazuje się, że organizowane spotkania z policją dają wymierne rezultaty. Prowadzące spotkanie policjantki były pod dużym wrażeniem uczniów z klas pierwszych, którzy wykazali się bardzo dużą wiedzą oraz okazali się świetnie przeszkoleni w radzeniu sobie w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.