Wycieczka klas IVab

Pozdrowienia z Kazimierza Dolnego.
Dnia 23 czerwca 2022 roku, uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Po przybyciu na miejsce, uczniowie przejechali meleksami do Wąwozu Korzeniowy Dół. Po drodze oglądali najciekawsze zabytki Kazimierza Dolnego między innymi: potężne Spichlerze, czy Starą Chatę. W wąwozie, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się podziemnemu życiu drzew i krzewów. Wąwóz Korzeniowy Dół uważany jest za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów, których na tych terenach jest ponad 300. Kolejną atrakcją wycieczki, był spacer z panią przewodnik wokół Rynku i poznanie historii najpiękniejszych kamienic,  zabytkowej studni z XIX wieku, która jest jednym z najważniejszych symboli renesansowego miasteczka, pomnika psa oraz legendy o kogucie – symbolu Kazimierza Dolnego. Kolejną atrakcją było zwiedzanie kościoła farnego, a następnie ruin zamku kazimierzowskiego otwartego ponownie po renowacji. Później uczniowie udali się na basztę widokową, która zachwyciła ich przepiękną panoramą na najbliższą okolicę. Czas na rynku dopełnił się na zakupie pamiątek i tradycyjnych kazimierzowskich kogutów. Na zakończenie odbył się rejs statkiem po Wiśle do Mięćmierza, podczas którego uczniowie podziwiali piękne widoki, a także karmili krążące nad statkiem rybitwy. Wszystko co dobre, niestety bardzo szybko się kończy. Uczniowie strudzeni, ale opaleni i szczęśliwi wraz z opiekunami wrócili do Siennicy, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.