OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych, a setny jubileusz to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania.6 listopada w naszej szkole uczniowie klas VI-VIII zainaugurowali nasze szkolne obchody. Przede wszystkim nasi uczniowie wyróżniali się strojem tego dnia, gdyż chłopcy ubrali białe koszulki, a dziewczynki czerwone. Ponadto każda klasa uczciła pamięć poległych z Siennicy i okolic, a także zagłębiła się w historię regionu. I tak nasi uczniowie wzięli udział w grach terenowych i edukacyjnych, odwiedzali miejsca pamięci, przygotowywali prace plastyczne i gazetki okolicznościowe. Nie zabrakło również zmagań sportowych, gdyż każda klasa wzięła udział w specjalnie przygotowanej sztafecie. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i wyśmienicie wywiązali się z powierzonych zadań, a także poczuli jak „smakuje” tożsamość narodowa.