Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które obchodzimy każdego roku w październiku. Nasi uczniowie mają wtedy okazję okazać swoim wychowawcom, pedagogom i pracownikom szkoły sympatię i podziękować za trud, jaki wkładają w ich przygotowanie do dorosłego życia.

14 października 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia gościliśmy emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Annę Rembas. Uczniowie klas siódmych pod czujnym okiem wychowawców oraz szkolny chór pod opieką siostry Joanny Banasiak przygotowali dla nas piękny koncert życzeń, w zachwycającej scenerii wykonanej przez panią Mariole Wiącek. Był to bardzo interesujący, dowcipny i również wzruszający montaż muzyczno-słowny. Usłyszeliśmy zabawne, ale trafne wierszyki ze specjalną dedykacją dla nauczycieli przedmiotów, wychowawców, pracowników szkoły i oczywiście dyrekcji. Melomani mogli się delektować znanymi i lubianymi przebojami w bardzo profesjonalnym wykonaniu. Miłośnicy tańca z przyjemnością obejrzeli pokaz taneczny w wykonaniu uczennic z klasy VIIb. Cały występ przypadł widowni do gustu i nagrodzono naszych artystów gromkimi brawami. Po części artystycznej pani Dyrektor Małgorzata Kobylińska serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich solidną pracę i zaangażowanie. Podziękowania złożyła również, w imieniu swoim i wszystkich rodziców, pani Anna Rembas. Następnie wręczono nagrody za szkolne konkursy oraz nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. Po zakończonej akademii uczniowie udali się z nauczycielami do klas.

Warto pamiętać, iż rola nauczyciel to nie tylko przekazywanie wiedzy, lecz także wychowanie kolejnych pokoleń, rozbudzanie zainteresowań i wspieranie w dążeniu do osiągania sukcesów. Szanujmy nauczycieli, siebie nawzajem i wszystkich wokół, a świat stanie się lepszym miejscem.