Bomkolandia – miejsce magiczne…

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 23 listopada uczniowie klas drugich i klasy trzeciej wybrali się w podróż do fabryki  ozdób choinkowych i krainy Świętego Mikołaja, Bombkolandii. To tajemnicze miejsce znajduje się w Głęboczycy ok. 40 km od Siennicy.

Na uczestników wycieczki czekało tam wiele atrakcji. Dzieci poznały etapy powstawania bombki, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Wzory ręcznie malowanych ozdób choinkowych można było podziwiać w małej wzorcowni.  Każdy uczestnik wycieczki mógł spróbować swoich sił wydmuchując bańkę ze szklanej rurki ogrzewanej palnikiem. Było to dość trudne zadanie, wymagające nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Z przyjemnością i dużym zaangażowaniem wszyscy ozdabiali szklane bombki, malowali farbami gipsowe  odlewy w postaci bożonarodzeniowych ozdób. Niektórzy odważni poddali swoje małe arcydzieła flokowaniu w bardzo tajemniczym urządzeniu… Pomalowane ozdoby choinkowe powędrowały do suszarni, a stamtąd do osób, które zajmowały się przycinaniem i kapslowaniem. Tak przygotowane ozdoby trafiły do pudełek, aby w trakcie podróży nie uległy zniszczeniu, a potem w domach zawisły na drzewkach bożonarodzeniowch.

Wiele niespodzianek czekało na wszystkich w Krainie Świętego Mikołaja… Każdy uczestnik wycieczki mógł spisać na niezwykłej kartce swoje złe uczynki, a następnie wrzucić kartkę do czarodziejskiej skrzyni, która niszczyła i wysyłała w zapomnienie wszystkie przewinienia. Na dowód tego każdy otrzymał „Certyfikat Anulowania Złych Uczynków”. A potem był już czas na oglądanie filmu o dziewięciu reniferach, rozmyślanie o prezentach, pisanie listów do Świętego Mikołaja oraz wizyta w jego magicznym gabinecie. Wszystkie napisane listy zostały wrzucone do skrzynki pocztowej, aby trafiły pod właściwy adres. W gabinecie Świętego Mikołaja dużym zainteresowaniem cieszyło się biurko, a zwłaszcza pewna magiczna kula…

Czas w Bomkolandii upłynął bardzo szybko. Z radością wszyscy kupowali mikołajowe czapki, ręcznie malowane bombki i inne upominki dla bliskich.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.