Wycieczka klas siódmych

sur5 20018 maja 2018r. klasy siódme pod opieką wychowawców oraz pani Anny Rutkowskiej wyruszyły na wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Miejsce docelowe naszej wyprawy to niewielkie miasteczko położone w zachodniej części Roztocza, otoczone jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce – Puszczą Solską. Ten Skarbiec Leśny obejmuje pięć rezerwatów przyrody, jest ostoją konika polskiego, miejscem budowania żeremi przez bobry, schowkiem śródleśnych stawów rybnych oraz wzniesień wydmowych, ukryciem starych pracowni garncarskich i łączących je licznych szlaków rowerowych. W tych malowniczych terenach nasi uczniowie musieli wykazać się kondycją fizyczną, zmysłem obserwacji, umiejętnością pracy w grupie, wiedzą oraz odwagą. Pierwszym sprawdzianem dla naszych młodych śmiałków była możliwość wypróbowania swoich sił na żyroskopie. Był to istny zawrót głowy. Następnie uczniowie mogli sprawdzić swoją precyzję i celność w strzelaniu z łuku oraz broni. Najtrudniejszym zadaniem był marsz na orientację. Podczas długiej drogi prowadzącej przez leśne tereny nasi siódmoklasiści musieli odczytać mapę, skorzystać z kompasu, wykazać się wiedzą przyrodniczą i medyczną oraz współpracować ze sobą przy różnych zadaniach. Wszyscy wybrnęli z tego zadania zwycięsko i szczęśliwie dotarli do bazy. Na koniec po ciężkim wysiłku wszyscy mogli posilić się przy ognisku.