Z BORSUKIEM BEZPIECZNIEJ

W dniach 13 i 14 listopada 2019 r. nasi najmłodsi wychowankowie z grup przedszkolnych
oraz zerówek uczestniczyli w spotkaniach z policjantami w ramach akcji „Z BORSUKIEM BEZPIECZNIEJ”.        Celem spotkań było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu, szkole i w domu. Sierżant Borsuk przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Wytłumaczył jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Towarzysząca Sierżantowi Borsukowi policjantka – pani Dominika Witek z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zademonstrowała dzieciom w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, a na zakończenie wizyty podziękowały za wspaniałą lekcję.