XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Polskich Romantyków

„ Nie czytaj jak dziecko, dla zabawy, ani jak ludzie ambitni, poszukując instrukcji. Nie; czytaj aby żyć”                                                                                                              Gustave Flaubert

Pod koniec października 2022r. uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do szkolnych przesłuchań Konkursu Pięknego Czytania. Warsztatem pracy była tym razem twórczość polskich romantyków. Z licznej grupy wyłoniono sześciu reprezentantów naszej placówki. W kategorii klas I-III wyróżniono Antoniego Adamca 2c oraz Eryka Wiśniewskiego 3b, w klasach IV-VI najlepiej zaprezentowały się Lena Duszczyk 4b oraz Amelia Czajka 5a, a w klasach VII-VIII największe wrażenie wywarli Antoni Rembas 8c i Olga Szubińska 8c. Nasi reprezentanci wystąpili w finale konkursu w siedzibie  Biblioteki w Mińsku Mazowieckim w dniach 15-16 listopada 2022r. Wszyscy uczestnicy prezentowali naprawdę wysoki poziom i była to prawdziwa „uczta dla ucha” dla zebranych słuchaczy. Tym bardziej, niezmiernie cieszy nas fakt, że nasz uczeń Antoni Rembas swoją techniką i interpretacją trafił w gusta konkursowego jury i zajął zaszczytne II miejsce.

Gratulujemy!