IMG_20230505_141106

Wycieczka klasy szóstej

W piątek 5 maja   uczniowie klasy 6a pojechali do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ośrodek powstał w celu promowania i popularyzowania komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą tu poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne prowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

 Szóstoklasiści uczestniczyli w  niesamowitych lekcjach. Byli w galeriach tematycznych, laboratoriach, obejrzeli , „Teatr Robotyczny” na podstawie bajki S. Lema, odwiedzili wystawy czasowe oraz  spojrzeli w niebo w planetarium.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć ekspozycję pt. „Powietrze – więcej niż nic” i przetestować szereg urządzeń umożliwiających badanie jego właściwości. Oprócz tego wszyscy wykonywali doświadczenia na eksponatach, które pozwalają lepiej poznać człowieka (jego anatomię, możliwości, percepcję) oraz wszystko, co go otacza i wokół niego funkcjonuje.

Nasi szkolni naukowcy sprawdzali, jak zmysły i umiejętności wpływają na odbieranie, interpretowanie i opisywanie świata oraz testowali możliwości własnego ciała (wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów czy podatność na iluzję). Część wystawy to eksponaty ilustrujące procesy biologiczne i obrazujące świat fizyki. Można tu na własne oczy zobaczyć jak zachodzi fotosynteza, ale też dowiedzieć się, jak powstają kolory i „rozwinąć tęczę”. Nie sposób opisać wszystkich atrakcji. Pewne jest jednak to, że każdy znalazł tutaj coś dla siebie.

Było to ciekawe i inspirujące wydarzenie, a przede wszystkim kolejna możliwość uczenia się . Centrum Nauki Kopernik to ogromna skarbnica wiedzy – szkoła doświadczeń, emocji, aktywności.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.