Wycieczka klasy IVa i IVc

20180615_132756 200W dniach 14 – 15 czerwca 2018r. uczniowie klas IVa i IVc pod opieką wychowawczyń p. Magdaleny Biernat i p. Małgorzaty Kobylińskiej oraz s. Agnieszki Miduch i p. Marka Dawida byli na wycieczce w Górach Świętokrzyskich.

Pierwszego dnia Drogą Królewską udali się na Święty Krzyż (Łysą Górę), gdzie zwiedzili opactwo pobenedyktyńskie z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów i kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego. Następną atrakcją było gołoborze – rumowisko skalne, z którego roztacza się piękny widok na Góry Świętokrzyskie. Tego samego dnia odbyli ciekawą podróż do XI wieku, zwiedzając żywy skansen w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej z pokazami wypieku podpłomyków (oczywiście z degustacją), wyrobu butów, pasów, koszyków itp.

Uwieńczeniem dnia było obejrzenie najpiękniejszych w Polsce kolekcji minerałów i skamieniałości, zakończone pokazem pracy szlifierza w Muzeum Minerałów i Skamieniałości.

Po przyjeździe do hotelu w Chęcinach – obiadokolacja, krótki spacer po okolicy z widokiem na ruiny starego zamczyska oraz…dyskoteka.

Następnego dnia wycieczkowicze poznali Skansen Ziemi Kieleckiej w Tokarni. Kolejną atrakcją, która ucieszyła wszystkich członków wycieczki, było zwiedzanie Kielc w postaci integracyjnej gry terenowej. Po zakończeniu zabawy, uczniowie przeszli 140 metrową trasę turystyczną w rezerwacie geologicznym.

Wycieczkę zakończyła wizyta w Energetycznym Centrum Nauki, gdzie wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział w niesamowitych warsztatach. Pod okiem wprawnych instruktorów, samodzielnie dokonali wielu pasjonujących doświadczeń, ukazujących im ogromne możliwości wykorzystania różnych rodzajów energii.

Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, że pogoda spisała się na medal.