20240524_102420

Wycieczka klasy IV c

Wycieczka do Łodzi

24 maja uczniowie klasy IV c odwiedzili Łódź, która w XIX i XX wieku była największym i najprężniej działającym ośrodkiem przemysłu włókienniczego w Polsce. Podczas jednodniowej wycieczki poszerzyli swoją wiedzę z zakresu przyrody i historii. Byli w łódzkim ZOO oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Włókiennictwa.

Orientarium, zaskoczyło zwiedzających rozmaitymi gatunkami zwierząt i roślin z Azji Południowo- Wschodniej. Największą atrakcją była wodna kąpiel słonia indyjskiego- Aleksandra oraz kapibary – gryzonie, które stały się bohaterami memów.

Kolejnym punktem programu był posiłek w Manufakturze – największym centrum handlowym w Polsce, które przesiąknięte jest klimatem dawnych fabryk. Godzinna degustacja pozwoliła na krótki odpoczynek od zdobywania wiedzy.

Ostatnią atrakcją wycieczki było Muzeum Włókiennictwa, gdzie czwartoklasiści w sposób bardzo aktywny dowiedzieli się, jak działała maszyna parowa oraz jak wyglądał zwykły dzień pracy robotników fabrycznych. Ogromna kolekcja maszyn i narzędzi włókienniczych umożliwiła uczniom poznanie tajników włókienniczego procesu produkcyjnego.

Wycieczka zakończyła się zgodnie z planem. Udało się zrealizować wszystkie założone cele i w dobrych humorach powrócić do Siennicy na spotkanie z oczekującymi przed szkołą rodzicami.

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.