329215997_892730315196709_7734332495291187968_n

Wycieczka klasy Ia do Warszawy

W dniu 3 lutego uczniowie klasy 1a wzięli udział w wycieczce autokarowej do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i seans filmowy w Planetarium. Dodatkową atrakcją były warsztaty w Manufakturze Cukierków.
W Centrum Nauki Kopernik uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Podczas seansu pod niebem Kopernika „Ziemia, Księżyc i Słońce” dowiedzieliśmy się dlaczego słońce świeci, skąd się bierze dzień i noc, fazy Księżyca i pory roku. Film opowiadał również o gwiazdozbiorach i lądowaniu na księżycu. Kosmos jest taki ciekawy!
W Manufakturze Cukierków poznaliśmy etapy powstawania słodyczy. Każdy mógł samodzielnie ukręcić lizaka za co dostał dyplom małego cukiernika.
Uczyliśmy się bawiąc i bawiliśmy się ucząc. Pełni wrażeń wróciliśmy do Siennicy. Kto wie? Może jest wśród nas przyszły naukowiec, astronauta lub cukiernik…? 🙂