394210490_850152746489572_1943641596319382714_n

Wycieczka klasy 7b i 7c

17.10.2023 uczniowie klasy 7 b i 7 c wraz z opiekunami odbyli edukacyjną wycieczkę, zainicjowaną przez rodzica, Panią Małgorzatę Krupę. Odwiedziliśmy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mińsku Mazowieckim.
      Na początek zderzyliśmy się z „prozą” życia w oczyszczalni ścieków. Ilu ludzi, a w szczególności młodych ludzi zastanawia się nad tym,  ile zużywa wody i co się dzieje z brudną wodą? Oprowadzający grupy przybliżyli nam proces oczyszczania ścieków metodą mechaniczno- biologiczną w bardzo nowoczesnej oczyszczalni.. Dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy,  jaka woda opuszcza oczyszczalnię i wpływa do rzeki Srebrnej., czyli do naturalnego środowiska. Przy okazji oczyszczania ścieków pozyskuje się też pożyteczny biogaz i nawóz dla rolników.
     Następnie udaliśmy się do stacji wodociągów, która zaopatruje w wodę ponad czterdziestotysięczny Mińsk Mazowiecki i okolicę. Tam dowiedzieliśmy się z jakiej głębokości pobiera się wodę , gdzie się ją magazynuje i jak uzdatnia.  Otrzymaliśmy też woreczki z wodą do picia.
      Na zakończenie uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji ekologicznej. Uczniowie i nauczyciele musieli wykazać się wiedzą z zakresu zagadnień związanych z wodą lub sprawnością fizyczną. Oczywiście, wszyscy spisaliśmy się znakomicie i dostaliśmy fajne upominki; kubki lub ręczniczki. 
  Wyjazd dostarczył pożytecznej wiedzy, przybliżył odpowiedzialną pracę  ludzi zatrudnionych w tych miejscach, uświadomił, dlaczego mówi się, że woda jest „źródłem życia”.
 
 
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.