20220608_095702

Wycieczka klasy 4c

Dnia 8 czerwca 2022roku klasa 4c wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili wystawę klocków LEGO® – ponad 2000 m², setki modeli, najniezwyklejsze jak dotąd budowle, interaktywne eksponaty, makiety dla dużych i małych. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie.  Uczniowie oglądali ekspozycje i eksponaty, sceny historyczne, budowle architektoniczne, interaktywne roboty, makiety do samodzielnego uruchamiania. Eksponaty na wystawie prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, ale również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zabytkowe i współczesne. Nie zabrakło makiet kolejowych z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, wesołego miasteczka i ogromnego, liczącego ponad 7 metrów długości i 4 metry szerokości, pojazdu inspirowany Sokołem Millennium™, czyli kultowym statkiem kosmicznym sagi Star Wars™. Niezwykły model powstał z 1,2 miliona klocków.

Po obejrzeniu ekspozycji uczniowie spędzili, wesoło i kreatywnie czas w strefie zabaw klockami Lego- FUN PARKU. Uczniowie mieli okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyli umiejętności manualne i integrowali się z innymi uczestnikami zabawy. Klocki, z których można zbudować prawie wszystko i które nie posiadają ograniczeń wiekowych, zaangażowały uczniów na dobre. Każdy znalazł tam coś odpowiedniego dla siebie. A można było „ pisać klockami na specjalnej ścianie- BRICK WALL i malować, budować, tworzyć.

Wytchnieniem po wspaniałej zabawie klockami była zabawa w parku trampolin. Po krótkim instruktażu i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora uczniowie rozpoczęli sportowe szaleństwa. Korzystali z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, trasy w parku linowym oraz ścian wspinaczkowych. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyła się poduszka z wieżami do skoków oraz park linowy. Pobyt w Parku Trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracji naszego zespołu klasowego. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Wiele radosnych uśmiechów i okrzyków pełnych zachwytu można było zaobserwować w trakcie tej niesamowitej podróży. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją wychowawczą.

Na dowód udanej w 100% eskapady prezentujemy galerię zdjęć: