Wycieczka klas V

W dniach 05.06-7.06.2019r. 57 uczniów klas piątych pod opieką wychowawczyń oraz pań Anny Samociuk i Marioli Wiącek wzięło udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego,  Krakowa i Wieliczki oraz Ogrodzieńca. Trzydniowej wycieczce cały czas towarzyszyły upały, dlatego też zwiedzanie Jaskini Łokietka oraz Kopalni Soli w Wieliczce było dla nas chwilą wytchnienia od skwaru lejącego się z nieba.

Najbardziej ciekawy dla uczniów okazał się trzeci dzień wycieczki, czyli wizyta w Parku Doświadczeń Fizycznych w Ogrodzieńcu. Mogliśmy tam zobaczyć min. Symulator Lotów, Kalejdoskop Gigant, Kołyskę Newtona, Wirujący Krater czy Telegraf Akustyczny, urządzenia,  dzięki którym poznawaliśmy podstawowe prawa fizyki. Wizytę w Parku zakończyliśmy zjazdem na specjalnie wyprofilowanym torze saneczkowym.

Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Siennicy, gdzie oczekiwali na nas rodzice.