Wycieczka klas V

Kolejny raz tej wiosny Warszawa gościła uczniów z naszej szkoły. Tym razem wycieczkę do naszej stolicy odbyli wszyscy uczniowie z Klasy V b i V c pod czujnym okiem wychowawczyń, p. Marzanny Zgódki i p. Ewy Ruszpel oraz p. Marty Chomiczewskiej i p. Agaty Anielak.
W programie;
1. Gra miejska na Starówce” Przygoda kupca w Warszawie”. Podczas edukacyjnej zabawy zorganizowanej przez animatorów Muzeum Warszawy uczniowie w zadaniowych grupach prześledzili trasę XVII kupca. Dowiedzieli się jak wtedy wyglądało miasto, jak żyli jego mieszkańcy, czym handlowali kupcy. Wszystkie zadania uczniowie rozwiązywali wcielając się w owych kupców. Odgadywali zagadki obserwując dokładnie zabudowę i wystrój kamienic na Starówce. Najbardziej dociekliwi i spostrzegawczy zarobili ponad 40 dukatów.
2. Po sporej dawce wiedzy i zabawy przyszedł czas na ogromną porcję aktywności fizycznej w kompleksie Stacja Grawitacja. Uczniowie mieli do dyspozycji; park trampolin, tor przeszkód, park linowy, siatkówkę i koszykówkę na trampolinach, ściankę wspinaczkową i interaktywne gry. Najaktywniejsi skorzystali z większości atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po długim okresie nauki zdalnej taka forma aktywności bardzo się przydała.
Zmęczeni ale zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do Siennicy.