IMG_20220422_113729

Wycieczka klas trzecich

W dniu 22 kwietnia klasy trzecie wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Warszawy.  Zwiedzały najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.

Wyjechali o godz.8.00 rano, spod budynku naszej szkoły. Pierwszym punktem programu było zapoznanie się z trudną historią Polski przed przepięknym budynkiem Belwederu. Dalsze dzieje naszej historii poznaliśmy pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnie udali się do Łazienek Królewskich. Spacerowali malowniczymi alejkami podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Mieli przyjemność spotkać przemiłe zwierzęta tj.: wiewiórki, kaczki krzyżówki, urokliwe kaczki mandarynki, pawie rozkładające swoje  ogony do zdjęć, łabędzie i wiele innych. Pod pomnikiem Fryderyka Chopina przypominali sobie życie i twórczość tego polskiego kompozytora. Będąc w  Starej Pomarańczarni słuchali koncertu operowego podziwiając Królewską Galerię Rzeźb – odtworzoną kolekcję dzieł sztuki zgromadzonych przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podziwiali architekturę Pałacu na Wodzie oraz Amfiteatr.

Z kolei udali się do teatru Baj na spektakl pod tytułem „A niech to czykolada!”. Jest to spektakl dla młodych detektywów, którzy radzą sobie z rozwiązaniem czykoladowej zagadki lepiej niż dorośli. Elementy zaskoczenia, nieoczywista fabuła, wartka akcja, piosenki i humor czynią to przedstawienie frapującym i jednocześnie lekkim.

Zrelaksowani i wypoczęci udali się w dalszą podróż po historii Polski do Zamku Królewskiego. Podziwiali tu przepięknie odrestaurowane komnaty królewskie. Zachwycali się sztuką malarstwa między innymi Jana Matejko, Canaletto i wielu innych. Widzieli również księgę, w której zostały spisane prawa i obowiązki Polaków, czyli pierwszą Konstytucję Polski podpisaną 3 maja 1791r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Pogoda jak zwykle nam dopisała. Zmęczeni, ale  szczęśliwi wróciliśmy do Siennicy.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.