Wycieczka klas trzecich

2 grudnia 2019 r. uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do  Siedlec. Pierwszym punktem programu było Siedleckie Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego i  oglądanie muzycznego spektaklu pt. „Kryształowa Królowa Śniegu”. Spektakl powstał  na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena i został wzbogacony efektami multimedialnymi. Uczniowie słuchali tekstów interpretowanych artystycznie. Zobaczyli przestrzenną scenografią, piękne kostiumy. Zostali wprowadzeni w świat baśni, usłyszeli wiele piosenek, które niektórych porwały do  śpiewu razem z aktorami.

Kolejny punkt programu to Factory 157, najnowocześniejsze miejsce rozrywki na mapie Siedlec, które powstało  w budynku starego młyna. Atrakcją dla wszystkich była zabawa ruchowa połączona z  rywalizacją w 4-torowej kręgielni. Uczniowie szybko poznali zasady gry polegającej na toczeniu kuli po torze i strąceniu kręgli. Gracze rywalizowali ze sobą w dziesięciu rundach, a każda runda składała się z dwóch rzutów. Łatwość i prostota tej gry spowodowały, że wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili. Okazało się, że w kręgle może grać każdy, mały i duży….

Po wspólnej zabawie na wszystkich uczestników rywalizacji czekała pyszna, duża pizza i … powrót do Siennicy.