IMG-20240508-WA0043

Wycieczka klas szóstych

     W dniach 6-7 maja 2024r. uczniowie klas szóstych pod opieką p.D.Piotrowskiej, p.A.Suskiej, p.Sylwi Pałdyny, p.A.Anielak oraz p.M.Dawida wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

     Pierwszym punktem programu była wizyta w multimedialnym Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego, gdzie poznaliśmy historię regionu związaną z wytopem żelaza i obejrzeliśmy ekspozycję znalezisk zgromadzonych podczas prac wykopaliskowych. Kolejnym punktem wycieczki było wejście „Drogą Królewską” na Łysą Górę. Po dotarciu na szczyt zwiedziliśmy klasztor w którym znajdują się relikwie z drzewa Świętego Krzyża, posłuchaliśmy historii i legend związanych z tym miejscem i po krótkim odpoczynku zeszliśmy nieco w dół, aby obejrzeć z tarasu widokowego niezwykle malowniczą panoramę Ziemi Świętokrzyskiej oraz słynne Gołoborza. Następnie po niezwykle intensywnych spacerach udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do pensjonatu „Jodłowy Dwór”, gdzie po smacznej obiadokolacji ustąpiło zmęczenie i  nowe pokłady energii pozwoliły na kolejne aktywności: piłka nożna, bilard, oglądanie zakupionych pamiątek i „pogaduszki” w sąsiednich pokojach J 

     Po nocnym „odpoczynku” energetyczne śniadanie i znów w drogę! Pierwszy przystanek to „Dąb Bartek” żywy pomnik przyrody – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Następnie krótka wizyta w rezerwacie „Kadzielnia” w Kielcach i już jesteśmy u podnóża ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach. Spacer do tego miejsca to kolejna wspinaczka, ale warto, bo widoki są wspaniałe! Czas na odpoczynek dopiero w autokarze, który zawiózł nas na pyszny obiad. Z nowymi siłami przenieśliśmy się do ostatniego miejsca na naszej wycieczkowej liście, ale jednocześnie najpiękniejszego w opinii wielu uczniów, a mianowicie Jaskini Raj. O tym miejscu nie da się opowiedzieć, to trzeba zobaczyć – więc zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.