IMG_20220613_124424

Wycieczka klas pierwszych

13 czerwca 2022 roku uczniowie klas pierwszych z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy.

Rozpoczęliśmy od seansu w kinie. Film „Dzikie z Natury 3D” opowiadał o osieroconych orangutanach i słoniach, które zostały uratowane przez wyjątkowe osoby. To inspirująca opowieść o miłości, poświeceniu i nadzwyczajnej więzi między ludźmi i zwierzętami. Film z efektami 3D wywarł na dzieciach ogromne wrażenie. Po jego obejrzeniu udaliśmy się do kolejnej sali, w której czekała nas „lekcja w kinie” nawiązująca do tego, co zobaczyliśmy na dużym ekranie.

Prosto z kina wybraliśmy się do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. Uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć sprzęt Wojska Polskiego, m.in. czołgi, działa pancerne, wyrzutnie rakiet, samoloty i śmigłowce.

Ostatnim punktem programu była Warszawska Starówka. Spacerując uliczkami pod opieką przewodnika, mieliśmy okazję poznać historie kryjące się w murach Starego Miasta. Zobaczyliśmy Zamek Królewski i stojącą przed nim kolumnę króla Zygmunta III Wazy. Zachwycaliśmy się zabytkowymi kamieniczkami. Naszą uwagę zwrócił najwęższy budynek, a tuż przed nim ogromny dzwon, dzięki któremu spełnią się nasze marzenia. Z punktu widokowego mogliśmy obejrzeć piękną panoramę Warszawy. W oddali chłopcy dostrzegli bardzo ważny punkt – Stadion PGE Narodowy. Na rynku Starego Miasta zobaczyliśmy pomnik Syrenki, z którą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Kończąc nasz spacer, odwiedziliśmy Małego Powstańca, upamiętniającego najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci bezpiecznie wróciliśmy do Siennicy.