Wycieczka klas piątych

Dnia 15 października 2019 roku klasy Va i Vc wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz p.Dorotą Brześkiewicz i p.Mariolą Wiącek wybrały się na wycieczkę do Kozłówki i Lublina. Humory uczniów i opiekunów, jak i pogoda, dopisywały od samego rana. Ten wyjazd musiał być udany, gdyż towarzyszyła nam p.Renata – nasza przewodniczka, która zawsze potrafi  zainteresować swoimi opowieściami.
Pierwszym etapem wyprawy była Kozłówka , gdzie zwiedziliśmy pałac zbudowany w stylu późnego baroku na przełomie XIX i XX wieku, rozbudowany i urządzony przez Konstantego Zamoyskiego. Wnętrza pałacowe zachowały swój układ architektoniczny, wystrój i autentyczne wyposażenie z przełomu wieków. Reprezentują styl określany w sztuce francuskiej jako Drugie Cesarstwo. Urodą zachwyca też pałacowa kaplica, wzorowana na kaplicy królewskiej Wersalu. Nie mniej wspaniały okazał się park doglądany przez kilku ogrodników. Następnie udaliśmy się do Lubina, grodu powstałego w czasach Bolesława Chrobrego. Rozsiadł się on wśród łagodnych lessowych pagórków. Jego stare mury przechowują wspomnienia potęgi Piastów i Jagiellonów. Starówka Lubelska jest jedną z bardziej urokliwych w naszym kraju. W murach Starego Miasta zrodziły się  magiczne historie i legendy. Poznaliśmy  je, spacerując uliczkami miasta, patrząc na jego budowle: Bramę Krakowską, Wieżę Trynitarską, Rynek
z kamienicami wzniesionymi w pierwszej połowie XVII wieku w  stylu zwanym renesansem lubelskim, zespół kościelno-klasztorny dominikanów, Plac Po Farze, Bramę Grodzką.Zeszliśmy też pod poziom miejskich trotuarów, by zobaczyć makietę dawnego Lublina i obejrzeć prezentację z niesamowitymi efektami dźwiękowymi, pokazującą pożar tego niesamowitego miasta.
I tak nasza wyprawa dobiegła końca. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.