350728654_1429252491170762_7671989577435581868_n

Wycieczka klas piątych

W dniach 15-18 maja 2023 r. grupa 40 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami postanowiła odpocząć od codzienności szkolnej i poszukać wiosny w pięknych okolicznościach tatrzańskiej przyrody.

• Pierwszy dzień wyprawy to podróż do miejsca noclegowego w Poroninie. Wyruszyliśmy wcześnie rano. W drodze do Zakopanego odwiedziliśmy Kraków gdzie razem z panią przewodnik poznawaliśmy najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne Krakowa. Nawet Smok Wawelski zionął ogniem specjalnie dla nas 🙂 Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do ośrodka „U Pyrnicki”, w którym byliśmy zakwaterowani. Tutaj zostaliśmy przydzieleni do naszych pokoi, a następnie zjedliśmy pożywną obiadokolację. Potem był jeszcze spacer po malowniczej okolicy i wejście na punkt widokowy z którego rozpościerała się piekna panorama na Zakopane i Tatry.
  • Wtorek był dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do miejscowości Kiry, aby stąd zrobić sobie spacer przepiękną Doliną Kościeliską, która jest drugą co do wielkości doliną w polskiej części Tatr. Przez około 1,5 godziny wędrowaliśmy-pod opieką przewodnika tatrzańskiego- wzdłuż Potoku Kościeliskiego, rozkoszując się jego szumem i piękną przyrodą. Przemierzywszy 5,5 km dotarliśmy do naszego celu, jakim było schronisko na Hali Ornak. Tutaj przez godzinę regenerowaliśmy siły, po czym tą samą trasą wróciliśmy do Kir. W drodze powrotnej zobaczyliśmy Wąwóz Kraków-wyjątkowy i magiczny tatrzański zaułek w Dolinie Kościeliskiej. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Były same hity muzyczne, każdy bawił się fantastycznie!
  • Trzeciego dnia pobytu pogoda nie sprzyjała spacerom, dlatego świetnie spędziliśmy czas w aquaparku w Zakopanem gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Szaleństwom na zjeżdżalniach nie było końca. Wieczorem-pan Józek-gospodarz pensjonatu-zorganizował dla nas wieczorek góralski z kiełbaskami, śpiewem i ciekawymi opowieściami.
  • I przyszedł czas powrotu do domu. W czwartek po zjedzeniu śniadania, zaopatrzeniu w oscypki i pożegnaniu z gospodarzami wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której zwiedziliśmy unikatową, najstarszą w Polsce kopalnie soli kamiennej w Bochni wpisaną na światową listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie kopalni było niezwyklą podróżą przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni. To była również cenna lekcja historii górnictwa solnego.

Zadowoleni, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień wróciliśmy do domu. Trudno bowiem zapomnieć majestatyczny widok Tatr, specyficzną atmosferę wedrówek po dolinie, smak zakopiańskich oscypków, czy przepięknych zabytków Krakowa. Poza tym, naszym zdaniem, wycieczki szkolne to także (a może przede wszystkim) czas na bliższe poznanie kolegów i koleżanek, wspólne śniadania, beztroska zabawa i długie, nocne rozmowy… Pozostaną wspomnienia.

.