Wycieczka klas II

W dniu 7 maja 2019r. uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Warszawy. Obejrzeli niezwykłe przedstawienie pt. „Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze Syrena. Poznali zwyczaje panujące w Zagrodzie Południowej, Środkowej i Północnej oraz ich mieszkańców. Z ciekawością czekali na kolejne, często śmieszne przygody bohaterów lektury. Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach muzealnych „Witamy w Muzeum” – poznawali zasady zachowania, słuchali opowieści o zbiorach znajdujących się w muzeum. Razem z przewodnikiem obejrzeli bardzo ciekawe wystawy.  Największe zainteresowanie dzieci wzbudził płaszcz królewski z koroną, berłem i jabłkiem. Z uwagą obejrzeli obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Uczniowie mogli zobaczyć jakie urządzenia i sprzęt wykorzystywane były przez ludzi kilka lat temu było bardzo zdziwienie, że nie było komputera, a telewizory były takie małe i do tego czarno-biały. Zadowoleni, z nowymi wiadomościami wróciliśmy do domów.