IMG_20221021_132905

Wycieczka do Woli Okrzejskiej

ŚLADAMI SIENKIEWICZA

20 października 2022 r. uczniowie klas szóstych a i b uczestniczyli w wycieczce szlakiem  Henryka Sienkiewicza.

Celem wyprawy szóstoklasistów było poznanie rodzinnych stron patrona szkoły.

Najpierw  udaliśmy się  do Woli Okrzejskiej. W   muzeum,  w domu naszego patrona, braliśmy udział w zabawie „ Śladami H. Sienkiewicza” , później wysłuchaliśmy szczegółowej opowieści o rodzinie Henryka Sienkiewicza. Wiele dowiedzieliśmy się na temat  tego wielkiego Polaka i jego twórczości, obejrzeliśmy ciekawe eksponaty . Wszyscy chcieli usiąść na tronie Nerona!

W Okrzei odwiedziliśmy cmentarz, gdzie spoczywa matka Sienkiewicza – Stefania. Później weszliśmy na kopiec, usypany na cześć wielkiego pisarza . Następnie udaliśmy się do kościoła, w którym Sienkiewicz został ochrzczony.

To była udana lekcja. Każdy zapamiętał, że Sienkiewicz miał wiele imion: Henryk, Adam, Aleksander, Pius. Inne ciekawostki utrwalą się nam, gdy przeczytamy książki zakupione w muzeum.