IMG_20221218_104159

Wycieczka do Siedlec

16.12.2022 r. klasy: 6 a i 6 b wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi uczestniczyły w mikołajkowo- przedświątecznej wycieczce do Siedlec.

W programie:  zmagania w kręgielni, smaczny poczęstunek oraz premiera filmu „ Avatar 2- istota wody’’

Kręgielnia;

Trochę rywalizacji , reszta to dobra zabawa na czterech torach wśród świetnie zgranych, wymieszanych składów zawodników z obu klas szóstych. Zwycięzcy z każdego toru dumnie prezentują się na zdjęciach. Wśród naszych uczniów mieliśmy pomocnego instruktora rzutów  ,a także rekordzistę strąceń- 100% za jednym rzutem.  Po zabawie z kulami nastąpił smaczny poczęstunek. Pizze o różnych smakach wyrównały utratę kalorii i chyba trafiły w kulinarne gusta naszych podopiecznych.

Kino Helios;

Zaopatrzeni w okulary i popcorn zasiedliśmy wygodnie na widowni w oczekiwaniu na projekcję filmu. No i zaczęło się wspaniałe widowisko. Doznaliśmy sztormu emocji z powodu niesamowitych efektów specjalnych, nieziemskiej charakteryzacji aktorów,  pięknych krajobrazów lasu i świata podwodnego, a przede wszystkim za sprawą fabuły filmu, czyli historii   walczącej o bezpieczeństwo i spokój rodziny Avatarów z plemienia Na’vi .  Znany z wielu kultowych filmów reżyser,  James Cameron dobitnie poruszył ciągle aktualne i  ważne wartości  piękna i zagrożenia dzikich rejonów Świata.  Największą jednak wartość stanowiła wszechobecna miłość w życiu rodziny,  a szczególnie w obliczu zagrożenia jej członków. Potęga miłości w rodzinie czyni cuda i pozwala łatwiej pokonać ból po stracie Kogoś bliskiego.

Pełni wrażeń wyruszyliśmy z zaśnieżonych Siedlec do nie mniej zaśnieżonej Siennicy. Szczęśliwie dotarliśmy pod szkołę, następnie do naszych domów i do naszych rodzin.