IMG_20220602_201130

Wycieczka do Kazimierza

Dnia 23 maja 2022 roku, w słoneczny poniedziałek uczniowie klasy 5a wraz z panią Justyną Czyżkowską i panią Agatą Anielak, wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Po przybyciu na miejsce, uczniowie odbyli przejażdżkę meleksami do Wąwozu Korzeniowy Dół. Po drodze obejrzeli najciekawsze zabytki Kazimierza Dolnego między innymi: potężne Spichlerze, które  obecnie pełnią funkcję hoteli, Starą Chatę a także  z oddali Górę Trzech Krzyży. W Korzeniowym Dole, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się podziemnemu życiu drzew i krzewów. Wąwóz Korzeniowy Dół uważany jest za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów. Nazwa wąwozu wywodzi się od korzeni, które miejscami szczelnie oplatają znajdującą się za nim ścianę lessowej gleby. Kolejną atrakcją wycieczki, był spacer z panią przewodnik wokół Rynku śladami najpiękniejszych kamienic. Uczniowie mieli możliwość skosztowania wody  z  zabytkowej studni z XIX wieku, która jest jednym z najważniejszych symboli renesansowego miasteczka. Następną atrakcją było zwiedzanie kościoła farnego a kolejno ruin zamku kazimierzowskiego otwartego ponownie po renowacji. Później uczniowie udali się na basztę widokową, która zachwyciła ich przepiękną panoramą na najbliższą okolicę. Czas na rynku dopełnił się na zakupie pamiątek i tradycyjnych kazimierzowskich kogutów. Na zakończenie odbył się niezapomniany rejs statkiem po Wiśle do Mięćmierza, podczas którego uczniowie podziwiali piękne widoki, miedzy innymi na ruiny zamku w Janowcu. Wszystko co dobre, niestety bardzo szybko się kończy, uczniowie strudzeni ale szczęśliwi wraz z opiekunami wrócili do Siennicy.