Wrzesień 1939 w Siennicy

13 września odbyła się uroczystość upamiętnienia wkroczenia do Siennicy oddziałów niemieckich, spalenia osady i kościoła parafialnego. Uroczystości odbywały się na Cmentarzu Parafialnym, w kościele gdzie odprawiona została uroczysta msza święta i na dziedzińcu kościoła. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy i Dyrektor szkoły p. Małgorzata Kobylińska. „13 września rano o godz. 7:00 Niemcy weszli do Siennicy. Była to jednostka pancerna SS, (…) Cała ludność z Siennicy została zapędzona przez Niemców do kościoła poklasztornego i przesiedziała tam 24 godz. bez wody i jedzenia pod grozą wysadzenia kościoła w powietrze. (…) Spłonęło 80% zabudowań, w tym stary, drewniany, zabytkowy kościółek. (…)” „Pod terrorem okupanta” Stanisław Gnoiński.