Węże

27.11.2019 roku uczniowie klas III – VIII uczestniczyli w żywej lekcji przyrody poświęconej egzotycznym wężom. Podczas spotkania z tymi gadami opiekun w towarzystwie przedstawicieli węży dusicieli opowiadał o ich przystosowaniach do życia, sposobie odżywiania, linieniu i budowie ciała. Oglądający mieli możliwość pogłaskania węża, sprawdzenia jego ciepłoty ciała, ocenienia wilgotności skóry, a nawet spojrzenia prosto w oczy. Uczniowie zobaczyli pytona królewskiego i tygrysiego, boa dusiciela, węża zbożowego. Największe wrażenie zrobił duży wąż albinos z rodziny pytonów. Dla wielu uczniów ważne było przełamanie strachu i oporu przed dotknięciem węża. Teraz już wiemy, że nie taki wąż straszny, jak o nim mówią.