IMG_20230517_125802170

Ważne decyzje

WAŻNE DECYZJE

17 maja uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z panią Anną Oklesińską, doradcą zawodowym Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim. Celem zajęć było omówienie zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych uczniom, którzy niebawem opuszczą mury naszej szkoły.

Prowadząca przybliżyła młodzieży ofertę szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mińskiego. Wyjaśniła ósmoklasistom, na co zwracać uwagę, wybierając zawód. Ponadto zaproszony gość przedstawił, w jaki sposób policzyć punkty za oceny i dodatkowe osiągnięcia wpisane na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

Spotkanie z doradcą zawodowym było ważne dla młodych ludzi, którzy chętnie zadawali prowadzącej pytania dotyczące rekrutacji. Uczniowie klas ósmych z pewnością wykorzystają cenne wskazówki, podczas wyboru dalszej ścieżki kształcenia.