Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

DSCN5791 200W dniach 9-10 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w ramach programu WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzone były przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennicy. Pod ich czujnym okiem uczniowie uczyli się układać poszkodowaną osobę w pozycji bocznej bezpiecznej oraz przeprowadzali resuscytację krążeniowo – oddechową. Każdy miał okazję wykonać sztuczne oddychanie oraz masaż serca. Wszyscy przypomnieli sobie numery alarmowe oraz zasady związane z wzywaniem pomocy. Dodatkową atrakcją był pokaz umundurowania strażaka. Poprzez aktywny udział w zajęciach dzieci oswajały się z podstawowymi czynnościami ratującymi życie. Dziękując strażakom za ich zaangażowanie, mamy nadzieję, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy stanie się dla każdego dziecka czymś naturalnym.