20220223_092040

Warsztaty klasy IIc

W dniu 23 lutego odbyły się w klasie II c warsztaty prowadzone przez psychologa i pedagoga treningu uważności , mającego na celu nabycie przez dzieci umiejętności skupiania się na
 „tu i teraz” , aby zapanować nad różnymi myślami czy działaniami, które rozpraszają i nie pozwalają skoncentrować się na lekcji. Warsztaty, których tytuł został zaczerpnięty z książki Eline Snel „ Uważność i spokój żabki” pokazały dzieciom możliwość skupienia się za pomocą oddechu i koncentracji na zadaniu. Metoda ta jest wprost inspirowana metodą uważności (mindfulness), stworzoną i dopracowaną przez Jona Kabat-Zinna. Opiera się na ćwiczeniach oddechowych, które pomagają się stopniowo skupić na tu i teraz i nabrać dystansu w stosunku do odczuwanego niepokoju i krążących w głowie zmartwień.  Uczniowie byli zainteresowani tą formą i chętnie ćwiczyli skupienie i koncentrację.